Pomoc

Szukasz pomocy? Znajdziesz ją tutaj.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania możesz je kierować na naszą stronę lub zadzwonić .

Oto kilka najcześciej zadawanych pytań:

Domena to unikalna nazwa (adres) w Internecie, pod którą można umieścić serwis WWW, założyć konta e-mail etc. 

Wszyscy znamy mnóstwo domen: google.com, wikipedia.org, superhost.pl i wiele innych. W rzeczywistości usługi w internecie identyfikowane są za pomocą numerów IP (np. 195.114.1.1), ale korzystanie z nich byłoby mało wygodne. Dzięki domenom można skorzystać z łatwiejszej do zapamiętania nazwy – wystarczy wpisać ją do przeglądarki internetowej, a właściwe dane zostaną szybko odnalezione i zobaczymy oczekiwany serwis www.

Domena to podstawowy składnik internetowej tożsamości. Domena jest elementem adresu internetowego, który kieruje internautów na żądaną stronę. Domeny są kojarzone najczęściej z nazwami własnymi firm lub produktów i w większym uproszczeniu można je podzielić na:

  • narodowe: .pl, .de, .fr, co.uk.
  • funkcjonalne: .com.pl, .info.pl, .net.pl, .edu.pl
  • regionalne: .waw.pl, krakow.pl, .bydgoszcz.pl
  • globalne: .com, .net, .org

Aby Twoja strona WWW była dostępna w Internecie, oprócz domeny potrzebujesz serwer WWW (dla plików strony WWW), na który będzie wskazywać Twoja domena.

 

Domena to unikalny i niepowtarzalny adres każdego serwisu internetowego. Planując tworzenie serwisu internetowego warto zastanowić się jaki adres powinien mieć wasz serwis www. Adres powinien zawierać skondensowaną informacją o firmie, produkcie lub usługach. 

Ważne jest, aby adres witryny na który składa się unikalny tekst wraz z nazwą domeny głównej nie był długi, wtedy łatwiej będzie go zapamiętać potencjalnym partnerom lub klientom.

Dobrze dobrana nazwa domeny będzie wykorzystywana przez wiele lat i będzie stanowiła swoiste logo firmy, które powinno znaleźć się na wizytówkach, folderach, afiszach itd., dlatego nie należy żałować czasu na zastanowienie się nad jej nazwą i środków na jej rejestrację. Nasze wieloletnie doświadczenie wskazuje, że opłaca się zarejestrować kilka domen dobrze obrazujących produkty lub działalność firmy. Dobrze dobrana nazwa domeny to ważny element skutecznego serwisu www. 

Posiadanie własnej domeny wiąże się z zawarciem umowy rejestracyjnej i wnoszeniem opłat za kolejne lata korzystania z niej. Obecnie najdłuższy okres rejestracji domeny wynosi 10 lat, a minimalny to oczywiście 1 rok. (Dla niektórych zagranicznych jest to okres 2 lat)

Domena sama w sobie bez serwera wirtualnego niestety nie będzie pokazywać żadnej zawartości przy jej odwiedzeniu, dlatego konieczne jest wykupienie serwera wirtualnego, VPS lub serwera dedykowanego (przy większych serwisach). Aby domena poprawnie działała musi zostać oddelegowana na DNSy danego serwera wirtualnego w postaci (nasze np.) ns1.owl.host1plus.com oraz ns2.owl.host1plus.com po czym musi zostać zaparkowana na daym serwerze wirtualnym, na którym to będą załadowane pliki mające wyświetlać się pod ów domeną.

Od wpłynięcia pieniędzy na nasze konto do uruchomienia konta na serwerach mija około 1-3 dni. Serwer jest w tym czasie przygotowywany, testowany jest system. Sprawdzany jest serwer czy jest w 100% sprawny. W końcowej fazie po sprawdzeniu wszystkiego klient otrzymuje dane dostępowe do serwera.

Jeśli dodałeś już w Panelu bazę danych, użytkownika i hasło a następnie przypisałeś użytkownika do bazy to dane do połączenia z bazą są następujące: 
host: localhost 
nazwa bazy: login_podana-nazwa 
login użytkownika: login_podana-nazwa 
hasło: hasło utworzone razem z użytkownikiem

Czasami nie można skasować katalogu przez FTP ponieważ w tym katalogu są pliki, których nie widzą niektóre programy obsługi FTP. Najszybszym rozwiązaniem jest wejście do "Panel/Zarządzanie plikami", następnie do katalogu, który nie daje się skasować, skasowanie z tego plików".htacess, . htpasswd" a nastepnie usunięcie katalogu z poziomu FTP.

To jest najprostszy sposób :

Wchodzimy w: Panel serwera/MySQL Databases/Utwórz baze.

1. Wybieramy nazwę bazy danych, taką która pozwoli Ci zapamiętać do czego bedzie służyła baza .

2. Rejestrujemy się i tworzymy użytkownika

3. Dodajemy użytkownika do bazy

CPanel w naszych usługach jest już standardem i każdy nowy pakiet hostingowy na wstępie posiada dostęp do Cpanelu. Dzięki czemu obsługa serwisów jest intuicyjna i szybka.

Jeśli zostanie przekroczony limit transferu danych zamiast strony WWW będzie wyświetlony komunikat o przekroczeniu limitu serwera. Będzie ona zablokowana do pierwszego dnia nastepnego miesiąca. W panelu administracyjnym jest pokazywany aktualny transfer danych w miesiącu. Jeżeli Państwo widzicie, że transfer się już kończy, a nie chcecie by serwer został zablokowany do końca danego miesiąca, należy jak najszybciej skontaktować się z nami oraz dokupić dodatkowy transfer(ceny są podane w cenniku). Każdy transfer jest liczony miesięcznie, co oznaczać będzie że jest on zerowany ostatniego dnia każdego miesiąca. 

 

 

 

 

Strony wgrywamy do katalogu public_html, ponieważ katalog WWW jest tylko przekierowaniem do katalogu public_html. Takie przekierowanie na każdym serwerze zostało stworzone po to, aby osoby mniej zaawansowane intuicyjnie wchodziły na strony WWW co przekieruje je do właściwego katalogu public_html. Domyślną stroną jest strona html.

Skontaktuj się z nami

Webdesign-Experts.eu

ul. Mennicza 1
43-400 Cieszyn
Poland


Damian Macura
(+48) 666 704 195


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych i zapoznałem się treścią klauzuli informacyjnej.